Wolni i Solidarni

Adam Andruszkiewicz w Kole Wolnych i Solidarnych

Adam Andruszkiewicz, który do tej pory był posłem Kukiz’15, dołączył w czwartek do koła poselskiego Wolni i Solidarni. Jak wyjaśnił, na jego decyzję wpłynęła m.in. „legenda” Kornela Morawieckiego.

– Z wielką radością witam młodego posła. Takie zasilenie naszych szeregów poprzez ideowego, mądrego mamy nadzieję, że wzbogaci nasze patrzenie na politykę, na świat – powiedział na briefingu prasowym w Sejmie przewodniczący koła WiS Kornel Morawiecki.

– Takie słowa ze strony legendy Solidarności walczącej są dla mnie wielkim zaszczytem i nie ukrywam, że właśnie to był duży powód dla mnie, żeby dołączyć do koła Wolni i Solidarni – legenda Kornela Morawieckiego – podkreślił Andruszkiewicz.

Jak dodał, chciałby budować nową jakość w polskiej polityce. – Myślę, że koło Wolni i Solidarni jest tą opozycją merytoryczną, konstruktywną. Potrafi z mądrych powodów krytykować polski rząd, ale również wspierać tam, gdzie jest taka potrzeba – zaznaczył Andruszkiewicz.

„Wspólnie razem będziemy zmieniać Polskę”

Poseł zaprosił wszystkich Polaków zwłaszcza młode pokolenie do współpracy. – Do budowy koła Wolni i Solidarni, do wspólnego działania – zaznaczył.

Poinformował, że pozostaje prezesem stowarzyszenia Endecja. – Wspólnie razem będziemy zmieniać Polskę. Zapraszam także do współpracy wszystkich parlamentarzystów w Sejmie, którym jest bliska idea wolności i solidarności” – podkreślił.

Na pytanie, czy jest możliwe, że w dłuższej perspektywie przejdzie do PiS poseł odparł: „Dziś dołączam do koła Wolni i Solidarni taka jest moja decyzja i wszystkie decyzje od tej pory będziemy podejmować wspólnie”.

– Jako koło Wolni i Solidarni sam nie będę podejmował tutaj żadnej decyzji. To będzie decyzja wspólna na czele z przewodniczącym Kornelem Morawieckim – dodał Andruszkiewicz.

„Wszyscy sobie życzymy nawzajem powodzenia”

Pytany o słowa wiceszefa Kukiz’15 Marka Jakubiaka, który stwierdził, że nie było powodów do tego, żeby odszedł z klubu, Andruszkiewicz powiedział, że takie powody były. – Takie powody wczoraj przedstawiłem – podkreślił.

– W dużej mierze moja retoryka, moje działania, niestety według Pawła Kukiza nie były spójne z tym, co chciał głosić Kukiz’15. Więc uznaliśmy wspólnie, że lepiej będzie, jeśli się rozejdziemy i tego dokonaliśmy – wyjaśnił polityk.

Podkreślił, że jego odejście było bardzo kulturalne. – Nie ma tutaj żadnego jakiegoś obrzucania się wyzwiskami wzajemnego i wszyscy sobie życzymy nawzajem powodzenia. Bardzo cieszę się z tego, że dołączam do koła Wolni i Solidarni, bo myślę, że tutaj będę mógł swobodnie działać i mówić dalej o tym co chcemy zmieniać w Polsce – podkreślił Andruszkiewicz.

za: PAP/Polsat News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *