Wolni i Solidarni

Chicago – Wiec poparcia dla Pana Premiera Mateusza Morawieckiego

Chicago – Wiec poparcia dla Pana Premiera Mateusza Morawieckiego

W sobotę 3 marca 2018 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Rajdu Katyńskiego-Pamięć i Tożsamość kierowanego przez Komandora Jacka Kawczyńskiego przed budynkiem Konsulatu Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago odbył się wiec poparcia dla Rządu Premiera Mateusza Morawieckiego. Uczestnicy wspólnie zaprotestowali przeciwko szkalowaniu dobrego imienia Polski oskarżanej o holocaust narodu żydowskiego w czasie II Wojny Światowej.

Z wielkim wzruszeniem i uznaniem zebrani wysłuchali świadectwa Porucznika 27 Dywizji Piechoty AK Filipa Ożarowskiego, który przypomniał zbrodnie nacjonalistów ukraińskich na narodzie polskim.
Arkadiusz Cimoch reprezentujący Związek Żołnierzy NSZ Koło Chicago stanowczo i dobitnie stanął w obronie Żołnierzy NSZ oraz Brygady Świętokrzyskiej. Powiedział:
– Brygada Świętokrzyska jest atakowana z ośrodków byłych dynastii ubeckich, stamtąd wypływają wszelkiej maści oskarżenia. Stwierdził również:
– Jeżeli Prezes Rady Ministrów Premier Mateusz Morawiecki wykonuje fantastyczny gest i pochyla głowę przed Żołnierzami Brygady Świętokrzyskiej, a za to jest atakowany, to my nie możemy milczeć.
Komandor Jacek Kawczyński apelował do wpływowych ośrodków żydowskich:
– Nie zabijajcie prawdy po raz drugi, nie zabijajcie prawdy, idźcie z prawdą.
Nad głowami uczestników wiecu powiewały biało-czerwone flagi, między którymi polscy patrioci trzymali plansze z wizerunkiem Premiera Mateusza Morawieckiego z napisami w języku polskim i angielskim „Dumna Polska – Polonia Solidarna z Premierem Mateuszem Morawieckim”.
W imieniu Kongresu Polonii Amerykańskiej votum poparcia dla Pana Premiera wyraziła Stanisława Rawicka.
Pani Maria Ładzińska publicznie podziękowała w imieniu swoim i rodziny Panu Premierowi za okazaną pomoc w drogim i specjalistycznym leczeniu Filipka. Stwierdziła:
– To że Premier Rządu jest tak bardzo wrażliwy na los dziecka świadczy o Pana wielkości. Serce za serce.
Vice-Komandor SRKPiT, poeta, Dariusz Redliński odczytał piękny wiersz własnego autorstwa pt. „Targowica”. Robert Redliński reprezentując organizację „Polonia for Poland” przypomniał aspekt wspólnej walki Żydów i Polaków żołnierzy II -go Korpusu Gen. Władysława Andersa. Na koniec stwierdził, że nie zgromadziliśmy się przeciwko narodowi żydowskiemu ale przeciwko kłamcom historii.
Patriotyczne i pełne troski słowa o pomyślność naszej ziemskiej Ojczyzny Polski do zebranych skierował Proboszcz Bazyliki Św. Jacka ks. Stanisław Jankowski. Następnie we wspólnej modlitwie uczestnicy wiecu polecali Opatrzności Bożej Rząd Polski kierowany przez Mateusza Morawieckiego. W czasie odśpiewania pieśni „Boże coś Polskę” mocno zaakcentowana była prośba do Stwórcy „Ojczyznę Polską racz nam wrócić Panie”. Odśpiewano również „Pieśń Konfederatów Barskich” i obowiązkowo cały Hymn Narodowy.
Dariusz Olszewski, działacz Solidarności Walczącej, w imieniu organizatorów podziękował wszystkim uczestnikom w wiecu na przybycie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *