Wolni i Solidarni

Interpelacje poseł Małgorzata Zwiercan w/s zabezpieczenia polskiego wybrzeża

– Zabezpieczenie polskiego wybrzeża i użytkowników naszych wód było dla mnie zawsze niezwykle ważne – mówi poseł Małgorzata Zwiercan. – W swoich dwóch interpelacjach – napisanych w listopadzie 2016 roku oraz lutym 2017 roku – podkreślałam jak istotne są sprawne śmigłowce, dobre szkolenia dla pilotów oraz całodobowa ochrona polskiego wybrzeża w wielu jego punktach.
Z wielką radością przyjęłam fakt, że m.in. dzięki moim działaniom kilka dni temu dowództwo Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej poinformowało, że od 1 stycznia przywrócony został drugi punkt dyżurowania śmigłowców poszukiwawczo-ratowniczych (SAR) w systemie dwudziestoczterogodzinnym w 44. Bazie Lotnictwa Morskiego w Darłowie.

Dotychczas całodobowy dyżur w krajowym systemie ratownictwa morskiego i lotniczego pełniony był przez załogi śmigłowców W-3WARM Anakonda w 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach.
Jesteśmy odpowiedzialni za obszar ponad 30.000 km² powierzchni morza to wielka odpowiedzialność i bardzo się cieszę, że zmiany idą w kierunku polepszenia bezpieczeństwa nas wszystkich.

Interpelacje:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=7591

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=10600

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *