Wolni i Solidarni

Moja Szkoła jest Najlepsza 2018. Czas start

Przed nami już trzecia edycja konkursu dla szkół podstawowych. Konkurs odbywa się pod Honorowym patronatem poseł Małgorzaty Zwiercan. Jak pokazały dwie poprzednie Młoda Gdynia dała placówkom sporą przestrzeń, w której mogą zaprezentować swoje atuty i przekonywać rodziców (i dzieci) do wyboru tej jedynej, najlepszej szkoły.

– Konkurs zbiega się z naborem do klas pierwszych. A chodzi w nim o to, by placówki miały możliwość szerszej akcji promocyjnej. Skierowany jest do wszystkich szkół podstawowych w Gdyni: samorządowych, społecznych i prywatnych – mówi Mariusz Sieraczkiewicz, pomysłodawca i koordynator akcji.

Przypomnijmy, że 2016 roku wygrała Szkoła Podstawowa w Pogórzu, do której uczęszcza wielu młodych mieszkańców Gdyni, a w 2017 najlepszą okazała się SP 33 z Oksywia. W tym roku zasady konkursu nie ulegają zmianie. Szkoły muszą przygotować swoją akcje promocyjną w oparciu o osiem fotografii, na których mają pokazać swoje atuty.

W ubiegłym roku uczniowie tworzyli gazetkę szkolną w wersji papierowej. W tym najlepsza okazała się SP 40. W tym roku będzie trzeba wykonać tarczę szkolną zawierająca element uczczenia 100 lecia odzyskania niepodległości. Regulamin trafią do szkół do końca tygodnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *