Wolni i Solidarni

Od Konwetu Morskiego do Zaślubin z Morzem. Aktywny tydzień poseł M. Zwiercan

Poseł Małgorzata Zwiercan mimo walki z chorobą ma za sobą bardzo aktywny tydzień.

W ubiegłą sobotę, 3 lutego wzięła udział w 5 Konwencie Morskim w Toruniu, podczas którego omawiano m.in. obecny stan i przyszłość szkolnictwa morskiego.

W poniedziałek, w Pałacu Prezydenckim uczestniczyła w konferencji zatytułowanej „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

We wtorek miałam przyjemność wziąć udział w Gali 25 – Lecia Gazety Polskiej w Teatrze Wielkim. Od wtorku również, podczas posiedzenia Sejmu, brałam udział w pracach, dwukrotnie Komisji Zdrowia, Komisji Sprawiedliwości oraz Komisji Polityki Społecznej.

– W środę po południu miałam lekki kryzys i nie byłam w stanie poprowadzić posiedzenia Komisji Polityki Senioralnej. Zastąpiła mnie w obowiązkach Krystyna Wróblewska – dziękuję. Na minione posiedzenie Sejmu opracowałam w sumie i przedstawiłam stanowiska w sprawie ośmiu procedowanych ustaw. W czwartek w nocy wróciłam z Warszawy i mogłam piątek poświęcić na prace biurowe – mówi poseł M. Zwiercan.

W sobotę, 10 lutego przed południem poseł M. Zwiercan wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 98 rocznicę zaślubin Polski z morzem w Pucku.

– Nie mogła niestety uczestniczyć w obchodach urodzin Gdyni, ani w uroczystej Sesji Rady Miasta Gdyni. Kwiaty w moim imieniu przy płycie pomnika Marynarza Polskiego na Skwerze Kościuszki złożył Kordian Kulaszewicz, ponieważ ja po godzinie 16:30 musiałam być już w Warszawie, gdzie uczestniczyłam w kameralnym, ale ważnym spotkaniu, po którym wzięliśmy udział w wieczornej Mszy Świętej w intencji Ofiar katastrofy Smoleńskiej. Po modlitwie na Krakowskim Przedmieściu będziemy kontynuować spotkanie – podsumowuje poseł M. Zwiercan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *