Wolni i Solidarni

Oni są w nas. Marszałek Senior Kornel Morawiecki ujął wszystko co najważniejsze

Żydzi Polscy – nasi bracia po wielowiekowym ziomkostwie, po obywatelstwie, po zwyczajach i zachowaniach, po cywilizacyjnym dorobku – my, Polacy, jesteśmy spadkobiercami Waszej tradycji i kultury, Waszego ducha i myśli.
My, nasze polskie państwo, nie mniej niż Izrael mamy obowiązek przenosić pamięć o Was i Waszej zagładzie. Mamy obowiązek piętnować zło, które, po pokonaniu Polski Was, Żydów, zniszczyło. To okrutne, zbiorowe zło miało imię: Niemcy, państwo i naród niemiecki.
Mówienie o nazistowskich obozach jest kłamstwem, jest banalizacją ludobójstwa. Plan „Endlösung der Judenfrage” (ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej) był planem niemieckim. Organizatorzy i oprawcy byli Niemcami. Realizowali tę zbrodnię przy udziale innych nacji, między innymi Francuzów, Słowaków, Ukraińców, Węgrów, Włochów, Litwinów, Chorwatów. W mechanizm zbrodni włączali zdegenerowane, zastraszone osoby wszelkich narodowości, w tym szczególnie samych Żydów i Polaków.Na szmalcownikach polskie Podziemne Państwo wykonywało egzekucje.
Okupacyjne prawo niemieckie skazywało na śmierć całe polskie rodziny za pomoc Żydom. Ale praktyka była jeszcze straszniejsza od prawa. Pacyfikowano całe polskie wsie, w których znaleziono ukrywających się Żydów. Wsie palono, ludność rozstrzeliwano albo wywożono do obozów koncentracyjnych.
Izraelski minister finansów Yair Lapid, który mówi o „polskich obozach śmierci”, nie wie, co mówi. My, Polacy, nie bronimy siebie. Bronimy europejskiej kultury przed nihilizmem i cynizmem.
Bronimy prawdy i czci naszych zamordowanych współbraci Żydów.

Kornel Morawiecki

– Może można powiedzieć to inaczej ale Marszałek Senior Kornel Morawiecki ujął wszystko co najważniejsze – podsumowuje poseł Małgorzata Zwiercan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *