Wolni i Solidarni

Poseł Małgorzata Zwiercan na święcie Radia Maryja

– W południe rozpoczęły się obchody rocznicy powstania rozgłośni Radio Maryja. Do hali widowiskowej w Toruniu zjechały tłumy słuchaczy, ale także politycy i samorządowcy. Wśród nich kilkudziesięciu parlamentarzystów – mówi poseł Małgorzata Zwiercan, która również uczestniczyła w uroczystościach 26 rocznicy powstania katolickiej rozgłośni.

To już 26 lat za pośrednictwem Radia Maryja dociera do naszych domów katolicki głos prawdy i patriotyzmu, który budzi nadzieję i jest ostoją w codziennym życiu milionów Polaków zarówno w kraju, jak i za granicą.  Dziś za to wielkie dzieło dziękowali księża biskupi i arcybiskupi, kapłani, przedstawiciele władzy oraz tysiące pielgrzymów z Polski i całego świata. 

Pielgrzymi z całej Polski i zagranicy dziękowali Bogu za swoją rozgłośnię i dzieła przy niej powstałe. Swoją, bo wszyscy są częścią jednej wielkiej Rodziny Radia Maryja. I to dzięki ich wsparciu to dzieło utrzymuje się i rozwija.

Centralnym punktem dziękczynienia była uroczysta Eucharystia. Radio Maryja każdego dnia upowszechnia maryjny styl ewangelizacyjny – podkreślał administrator apostolski diecezji toruńskiej ks. bp Andrzej Suski. Pilną potrzebę zaangażowania mediów w dzieło nowej ewangelizacji widział św. Jan Paweł II.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *