Wolni i Solidarni

Pożegnaliśmy Pawła Chruszcza

Nadzwyczaj godnie i uroczyście pożegnał Głogów zmarłego tragicznie Pawła Chruszcza, radnego miejskiego i działacza społecznika. Tłumy ludzi, głównie młodych, a wśród nich kibice Chrobry Głogów i harcerze oraz członkowie różnych organizacji narodowych, patriotycznych i społecznych. Liczne poczty sztandarowe. Mszę św. koncelebrowało wielu księży.

– Kazanie rozpocząłem i zakończyłem słowami z Ośmiu Błogosławieństw – „Błogosławieni łaknący sprawiedliwość … – Homilię wygłosił ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Mówił, że zmarły wychowany był w miłości do tej małej ojczyzny, jaką był Głogów, i do wielkiej ojczyzny – Polski.

Atmosfera w mieście wciąż bardzo napięta, ale żadnych incydentów. Przybyło też wiele osób z różnych stron Polski, tym parlamentarzyści min. Kornel Morawiecki, Anna Maria Siarkowska, Malgorzata Zwiercan, Ireneusz Zyska i Adam Andruszkiewicz. Na cmentarzu wszystkim za bardzo liczne przybycie i tę godną postawę dziękował w imieniu rodziny Sylwester Chruszcz. Zgodnie z wolą pani Agnieszki, żony Zmarłego na grobie składano białe róże, które Paweł bardzo lubił. Po modlitwach końcowych kibice odpalili race.

Paweł Chruszcz był mocno zaangażowany w sprawę przekraczania norm arsenu w powietrzu oraz rzekomych nieprawidłowości przy sprzedaży przez władze miasta jednego z przedszkoli. Miał 42 lata. Jego ciało zostało znalezione w Boże Ciało w pobliżu wsi Droglowice w gminie Pęcław. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było uduszenie. Śledczy badają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, a sprawę prowadzoną przez Prokuraturę Okręgową w Legnicy nadzoruje Prokuratura Krajowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *